Web Development Services

Vyřízení dotace Nová zelená úsporám

Znáte všechny podrobnosti programu Nová zelená úsporám? Teď už nemusíte. Obstarám vyřízení žádosti o dotaci za vás.

V rámci programu Nová zelená úsporám můžete čerpat statní příspěvky na rekonstrukci ve výši až 500 000 Kč. Rekonstrukce musí vést ke snížení spotřeby tepelné energie a výše dotace se odvíjí od toho, jak kvalitně “energeticky” budete renovovat.

Získat dotaci je snadné

Proč se mučit zjišťováním všech informací. Obrátit se na někoho, kdo se v tom vyzná, vám ušetří čas, starosti i peníze.

1. Konzultace s odborníkem - ZDARMA

Úvodní konzultace vám pomůže vést váš projekt správným směrem. V rámci ní se pobavíme o vašich představách a já vám doporučím další postup k získání maximální dotace.

2. Návrh realizace projektu

Budeme se bavit již konkrétně o vašich představách o komfortním bydlení. Společně navrhneme ideální řešení realizaci k vaší plné spokojenosti. Návrh bude splňovat podmínky programu NZÚ.

3. Zpracování projektové dokumentace a energetického posudku

Až budete cítit, že je to ono, a návrh bude splňovat všechny podmínky, vytvořím projektovou dokumentaci a energetický posudek. V tuto chvíli se dozvíte, jaká bude přesná výše vaší dotace.

4. Shromáždění potřebné dokumentace

Všechnu potřebnou dokumentaci za vás obstarám a připravím ji do podoby, ve které bude splňovat podmínky programu.

5. Podání žádosti

Na závěr odešlu žádost o dotaci na příslušné úřady a dodám požadovanou dokumentaci. Vy už se budete moci jen těšit na vyplacení vašeho příspěvku.

Domluvte si termín úvodní schůzky a udělejte první krok k získání dotace.

 

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM – DOTACE NA PASIVNÍ DOMY

Opět byl 1.4.2015 vyhlášen dotační program Nová zelená úsporám. Týká se dvou skupin: bytových domů v Praze a rodinných domů v celé ČR. Co se týká ad 1) max. výše dotace je 20% z uznatelných nákladů, příjemce kdokoli ( fyz.os., práv. os., družstva, města,…). Předmětem je dotace na zateplení obálky budovy, na výměnu zdroje, na solární systémy, na nucenené větrání s rekuperací, max. 10 mil. na jednu žádost, konec 31.10.2015. Ad 2) max. 50% z uznatelných nákladů, na rodinné domy, ale i bytové domy o max. 3 bytech – novinka!!!. Jednotlivá opatření lze realizovat zvlášť. Podrobnosti viz níže.

NA CO JE MOŽNÉ ZÍSKAT DOTACI?

Ikona Dotace na zateplení domů, okna, zateplení střechy, zateplení podlahy – lze i každé opatření zvlášť

Ikona Dotací na tepelná čerpadla

Ikona Dotace na kotle

Ikona Podpora výstavby pasivních domů

Ikona Větrání a solární systémy

Ikona Dotace na přípravu a realizaci opatření (projekt, stavební dozor, test neprůvzdušnosti)

 

STRUKTURA

A – Snižování energetické náročnosti stávajících budov – zateplení
Zjednodušeně lze říci, že zde jsou poskytovány finanční prostředky na renovace a opravy domů, které vedou ke snížení energetické náročnosti. Uznatelnými náklady se rozumí: zateplení, výměna oken, zamezení tepelných úniků, montáž vzduchotechniky s rekuperací apod. Výše nákladů, která je hrazena, je ve výši 30 – 50%, a to dle rozsahu opatření. Čím více se jich provede, tím vyšší % vyplacení uznatelných nákladů. Horní hranice v roce 2014 nebyla stanovena, průměr vyplácené podpory činil 600 tis. Kč.

B – Výstavba nových budov Pasivní dům – dotace 350 000 Kč a nulový dům – dotace 500 000 Kč Ve většině případů výše dotace pokryje vícenáklady na tyto stavby

C – Efektivní využití zdrojů energie Tato sekce zahrnuje nahrazení neekologických způsobů vytápění za ekologičtější. Např. dotace nového zdroje vytápění (solální ohřev, tepel. čerpadla,…) za kotel na uhlí.

 

MODELOVÝ PŘÍKLAD REKONSTRUKCE S DOTACÍ

Dotační program je nastaven tak, aby pro žadatele vyšlo výhodněji zateplit kvalitně a na vyšší standard. Vyšší náklady jsou kompenzovány vyšší dotací a zároveň přináší nízké náklady na topení.

Jako modelový dům volíme rodinný domek v obci Kbel u Benátek nad Jizerou. Dům pochází ze šedesátých let, není podsklepen a část tvoří nová přístavba. Půdorys domu je 14,03 x 9,08 metrů, výška v hřebeni je 6,8 metrů. Obytná plocha přízemí a podkroví je 202 m2.

Dům má ve staré části podlahu s pískovou výplní pokrytou dřevem, izolace podkroví byla rozdílná v jeho obytné a neobytné části. Na střeše jsou keramické tašky a obvodové zdivo je z plných cihel o tloušťce 450 mm, omítnutých břízolitem. Nová přístavba je vyzděna z keramických tvarovek s tloušťkou 365 mm. Měrná roční spotřeba tepla činí 124,13 kWh/m2a. Ohřev vody a vytápění zajišťuje plynový kotel s bojlerem. Náklady na topení před zateplením 28 000,- Kč/ rok.

 

ZATEPLENÍ PRO 55 % DOTACI

Obvodová stěna 160 m2: Minerální vlna FKD S 200 mm
Střecha 100 m2: Minerální vlna Unifit 035 250 mm
Zateplení části podlahy 40 m2: podlahová izolace 100 mm
+ Výměna oken 20 m2: okna s izolačním trojsklem
+ Systém nuceného větrání s rekuperací tepla

Úspora tepla: 71 %
Celkové náklady: 720 000,- Kč
Dotace: 396 000,- Kč + dotace na projekt
Náklady po odečtení dotací: 324 000,- Kč
Náklady na topení po zateplení 9 600,- Kč/ rok