Web Development Services

Rekonstrukce na pasivní standard 

Chystáte se rekonstruovat váš dům? Proveďte to chytře a zvýšíte tak hodnotu domu, své vlastní pohodlí a ušetříte 100 tisíce korun.

V rámci programu Nová zelená úsporám můžete čerpat statní příspěvky na rekonstrukci.
Z mých zkušeností je to reálně ve výši až 900 tisíc Kč. Rekonstrukce musí vést ke snížení spotřeby tepelné energie a výše dotace se odvíjí od toho, jak kvalitně “energeticky” budete renovovat.

Příklad:

Pokud snížíme potřebu tepla o 60 %, potom dostanete příspěvek ve výši 50 % investovaných nákladů. Máte tedy rázem rekonstrukci za polovinu a ještě ušetříte na ročních nákladech za teplo.

Příklad 2:

Budeme rekonstruovat na tzv. pasivní standard, snížíme tedy potřebu tepla ve vašem domě na 1/10. V takovém případě ušetříte ročně přibližně 27 000 Kč na energiích a dotace na rekonstrukci vám pokryje 50 % nákladů.

Konkrétní příklad z praxe:

V současnosti (2016) rekonstruujeme RD v Hradci Králové. Celková částka na rekonstrukci je 1,9 mil. Kč. Dotace z NZÚ činí 700 tis. Kč. Týká se:

  • nová okna
  • zateplení fasády, střechy, podlahy
  • rekuperace, solární systém
  • krbová kamna
  • technický dozor, vyřízení žádosti, ...
Výše dotace:
Typ konstrukce A.0 a A.1
(Kč / m2)
A.2
(Kč / m2)
A.3
(Kč / m2)
Obvodové stěny a podlahy nad exteriérem 500 600 800
Střechy 500 600 800
Výplně otvorů 2 100 2750 3 800
Podlahy na terénu 700 900 1 200
Stropy a ostatní konstrukce 330 400 550

Co obnáší rekonstrukce na pasivní dům?

 

izolace stěn

izolace základů

izolace střechy

omezení tepelných mostů

obnova oken

řízené větrání

rozumné využití obnovitelných zdrojů

Můžete "zpasivnit" i můj dům?

Ano, dobrý projektant a stavební firma dokáží vylepšit energetické vlastnosti až na pasivní standard u všech druhů objektů.


Smyslem je celková obnova, ochrana stávající konstrukce, prodloužení životnosti a zvýšení komfortu a zároveň i ceny nemovitosti. Jednotlivé domy, jako jsou rodinné domy, bytové domy a další, se liší co do zvoleného přístupu a finančních nákladů potřebných na rekonstrukci.


V každém případě jsou výsledkem rekonstrukce domy cenově srovnatelné s novostavbami, mnohdy s lepšími energetickými parametry a užitnými vlastnostmi.

Jak získám dotaci?

Žijeme v České republice, takže to znamená papírování, správně vypracovaný projekt a nějaký ten čas strávený na úřadě. O to se ale postarám za vás.

Kontaktujte mě a osobně nebo telefonicky probereme plán vaší rekonstrukce. Mám v této oblasti bohaté zkušenosti a dokáži vám za rekonstrukci ušetřit nemalé peníze.